Odzyskanie zaległego wynagrodzenia za pracę w Norwegii

Na stronie internetowej Arbeidstilsynet jest podana procedura jaką należy przeprowadzić w momencie kiedy pracodawca nie chce zapłacić za pracę i/lub feriepenger. W pierwszym kroku należy wysłać do pracodawcy list z wyliczeniem kwoty do zwrotu i podaniem terminu 14 dni na wykonanie płatności.

Jeżeli pracodawca nie zapłaci to kolejnym krokiem jest oddanie sprawy do Rady Rozjemczej. Rada Rozjemcza przyjmuje i rozpatruje wnioski w większości spraw spornych pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. Należy napisać pozew do Rady rozjemczej i uiścić opłatę manipulacyjną za wniesienie sprawy. Następnie Rada Rozjemcza rozpatruje wniosek – każda ze stron ma szanse na wypowiedzenie się w sprawie.

W czym możemy pomóc?

​Na początek zawsze doradzamy porozmawianie z pracodawcą i próbę załatwienia sprawy polubownie. Jeżeli to nie poskutkuje należy napisać list, tzw. kravbrev. W tym liście należy podać kwotę razem z wyliczeniem oraz informację o terminie w jakim powinien ją uiścić. Jeżeli to nie poskutkuje to kolejnym krokiem jest napisanie pozwu do Rady Rozjemczej. Pomagamy na każdym kroku – od napisania karvbrev po pozew do Rady Rozjemczej. Każda sprawa jest inna i zwykle na początku informujemy szczegółowo jak wyglądają poszczególne kroki – tak aby wiedzieli Państwo czego mogą się spodziewać.

  • Koszt napisania kravbrev, w zależności od skomplikowania sprawy – od 250 PLN
  • Koszt napisania pozwu do Rady Rozjemczej, w zależności od skomplikowania sprawy – od 400 PLN
Odzyskanie zaległego wynagrodzenia za pracę w Norwegii
Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem