Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich

Dodano: 23 listopad 2020

Norweskie i polskie zwolnienie lekarskie nie są kompatybilne. Aby uzupełnić różnice pomiędzy tymi dwoma zwolnieniami, musimy wypełnić dodatkowy druk – „Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich”. Norweskie zwolnienie lekarskie charakteryzuje się tym, że wypełnia je nie tylko lekarz, ale również sam pacjent. Jeżeli to zwolnienie zostało wystawione w formie papierowej, to należy wypełnić część D punkt 13. Polskie zwolnienie nie zawiera punktów do wypełnienia przez pacjenta – dokument wypisuje tylko lekarz. Te różnice należy uzupełnić.

Kiedy należy dołączać oświadczenie do zagranicznych zwolnień lekarskich?

Należy pamiętać, że do każdego zwolnienia lekarskiego należy dołączać oświadczenie własne. Za każdym razem. Jeżeli za jakiś okres zasiłku chorobowego nie ma wystawionego oświadczenia własnego do zagranicznych zwolnień lekarskich, to należy tę lukę uzupełnić. Każdy okres zwolnienia lekarskiego od polskiego lekarza musi być uzupełniony okresem wypisanym na oświadczeniu własnym – w innym wypadku NAV zwolnienia nie rozpatrzy. W skrajnym wypadku może odrzucić podanie o zasiłek chorobowy.

 

Jakie dane należy zamieścić na druku oświadczenia własnego?

W formularzu znajdziemy pytania o nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, norweski numer personalny i dane kontaktowe, a także pytania o pracodawcę, charakter pracy, urlop czy informacje ze zwolnienia lekarskiego.

Dosyć częstym powodem niewypłacania przez NAV zasiłku chorobowego jest właśnie niewysłanie oświadczenia do zagranicznych zwolnień lekarskich do NAV. Czasami zdarza się, że jest on źle wypełniony lub wypełniony tylko częściowo. Również w takich wypadkach należy poprawić błędy, wysyłając formularz od nowa. Jeżeli to zwolnienie zostało wystawione w formie papierowej, to należy wypełnić część D punkt 13. Polskie zwolnienie nie zawiera punktów do wypełnienia przez pacjenta – dokument wypisuje tylko lekarz. Te różnice należy uzupełnić.

Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich
Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem