• Czym jest norweska karta podatkowa?
  Czym jest norweska karta podatkowa?
  25 lipiec 2021
  Każda osoba, która pracuje w Norwegii lub pobiera świadczenia równoznaczne z pracą, powinna dysponować kartą podatkową (skattekort). Do jej posiadania zobligowane są wszystkie osoby zatrudnione, niezależnie od tego, czy pracują u norweskiego pracodawcy, czy też pracodawcy zagranicznego, który w Norwegii realizuje zlecenia. Osoby rozpoczynające pracę w Norwegii, szczególnie nieposiadające stałych numerów personalnych, powinny postarać się o nadanie karty podatkowej z początkiem każdego roku podatkowego.
  Więcej informacji
 • Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich
  Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich
  23 listopad 2020
  Norweskie i polskie zwolnienie lekarskie nie są kompatybilne. Aby uzupełnić różnice pomiędzy tymi dwoma zwolnieniami, musimy wypełnić dodatkowy druk – „Oświadczenie własne do zagranicznych zwolnień lekarskich”. Norweskie zwolnienie lekarskie charakteryzuje się tym, że wypełnia je nie tylko lekarz, ale również sam pacjent. Jeżeli to zwolnienie zostało wystawione w formie papierowej, to należy wypełnić część D punkt 13. Polskie zwolnienie nie zawiera punktów do wypełnienia przez pacjenta – dokument wypisuje tylko lekarz. Te różnice należy uzupełnić.
  Więcej informacji
 • Na jakie benefity mogą liczyć Polacy pracujący w Norwegii?
  Na jakie benefity mogą liczyć Polacy pracujący w Norwegii?
  28 październik 2020
  Polscy pracownicy, świadczący pracę na terenie Królestwa Norwegii, mogą liczyć na szereg benefitów, dzięki którym będą w stanie poprawić jakość życia swoją i swoich dzieci. Norwegia to kraj z jednym z najbardziej rozbudowanych systemów socjalnych, słusznie nazywany państwem dobrobytu, dlatego mieszkając i żyjąc w tym państwie, warto wiedzieć, co nam się należy. Dowiedz się, jakie benefity mogą być dostępne dla Polek i Polaków, pracujących w Norwegii.
  Więcej informacji
 • Specyfika rozliczeń podatkowych w Norwegii. Co warto wiedzieć?
  Specyfika rozliczeń podatkowych w Norwegii. Co warto wiedzieć?
  15 lipiec 2020
  Choć pracując w Norwegii nie mamy obowiązku składania zeznania podatkowego, to rezygnując z tej możliwości pozbawiamy się szansy na uzyskanie należnego nam zwrotu. Ustawodawstwo podatkowe w tym skandynawskim kraju jest skomplikowane, a do najkorzystniejszego złożenia rozliczenia przydaje się znajomość języka norweskiego. Na szczęście z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, takie jak nasze biuro, które za niewielką opłatą są w stanie pomóc w najkorzystniejszym rozliczeniu podatków.
  Więcej informacji
Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem