NORVEGIA Tomasz Kowalczyk

Tel. (+48) 724 077 377

© 2019  www.norvegia.com.pl Witaj w Norvegii Tomasz Kowalczyk

Zasiłek opiekuńczy

Wsparcie dla rodziców dzieci pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia. Aby otrzymać ten zasiłek przynajmniej jeden z rodziców musi pracować w Norwegii lub pobierać świadczenie równoznaczne z pracą z NAV (na przykład zasiłek chorobowy, dla bezrobotnych, rehabilitacyjny, macierzyński itd.). Dziecko nie może chodzić do przedszkola oraz rodzice muszą mieć minimum 5 lat członkostwa w Polskim lub/i norweskim systemie ubezpieczeń społecznych. W Polsce nie ma odpowiadającego mu świadczenia – to oznacza w praktyce, że należy się każdej rodzinie która spełnia powyższe warunki.

Kiedy składać podanie?

O to świadczenie najlepiej aplikować w momencie kiedy dziecko ma 12 miesięcy. NAV przyznaje zasiłek opiekuńczy jedynie 3 miesiące do tyłu – z tego względu należy bardzo pilnować daty złożenia wniosku.

Ile wynosi kwota zasiłku?

Zasiłek jest wypłacany raz w miesiącu i na chwilę obecną wynosi 7500 NOK. Zasiłek rodzinny nie jest opodatkowany.

W czym możemy pomóc ?

W sposób profesjonalny wypełniamy podanie o zasiłek opiekuńczy wraz z niezbędnymi załącznikami. Po złożeniu podania dalej jesteśmy dla Państwa dostępni – tak długo aż nie otrzymają Państwo decyzji w sprawie tego zasiłku z NAV.

Koszt: 500 PLN

W cenie:

- wypełnienie oraz złożenie wniosku w sposób tradycyjny (papierowy) lub elektroniczny

- sprawdzenie poprawności dokumentów przed złożeniem wniosku

- pomoc ekspercka w każdej sprawie dotyczącej złożonego wniosku od momentu złożenia podania do momentu otrzymania decyzji

- tłumaczenie dokumentów jeżeli takie przyjdą z NAV

- Dodatkowo wykonanie telefonu do NAV w ciągu 2 miesięcy po złożeniu wniosku w celu upewnienia się o statusie sprawy

Aby rozpocząć pobierz tabelkę do wypełnienia oraz spis dokumentów.