Świadczenie opiekuńcze

Świadczenie opiekuńcze – wsparcie dla rodziców małych dzieci
Zasiłek opiekuńczy to wsparcie dla rodziców dzieci pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia. Jest on przydzielany w sytuacji, gdy przynajmniej jeden z rodziców pracuje w Norwegii lub pobiera świadczenie równoznaczne z pracą z NAV (na przykład świadczenie chorobowe, dla bezrobotnych, rehabilitacyjne, macierzyńskie itd.). Dodatkowo, dziecko nie może chodzić do przedszkola, a rodzice muszą mieć minimum 5 lat członkostwa w polskim lub/i norweskim systemie ubezpieczeń społecznych. Z uwagi na fakt, iż w Polsce nie ma odpowiadającego mu świadczenia, to należy się każdej rodzinie, która spełnia powyższe warunki.

Kiedy składać podanie?
O zasiłek opiekuńczy najlepiej aplikować w momencie, kiedy dziecko ma 12 miesięcy. NAV przyznaje zasiłek opiekuńczy jedynie 3 miesiące wstecz – z tego względu należy dokładnie pilnować daty złożenia wniosku.

Ile wynosi kwota zasiłku?
Zasiłek jest wypłacany raz w miesiącu i obecnie wynosi 7500 NOK. Nie jest on opodatkowany.

W czym możemy pomóc?
Zatrudnieni specjaliści w profesjonalny sposób wypełniają podanie o zasiłek opiekuńczy wraz z niezbędnymi załącznikami. Po jego złożeniu nadal są dla Ciebie dostępni – tak długo, aż nie otrzymają informacji o uzyskaniu decyzji w sprawie wniosku z NAV.

Koszt usługi: 500 PLN

Cena obejmuje:

 • wypełnienie oraz złożenie wniosku w sposób tradycyjny (papierowy) lub elektroniczny,
 • sprawdzenie poprawności dokumentów przed złożeniem wniosku,
 • pomoc ekspercką w każdej sprawie dotyczącej wniosku od momentu jego złożenia, aż do momentu otrzymania decyzji,
 • tłumaczenie dokumentów, jeżeli takie przyjdą z NAV,
 • dodatkowo wykonanie telefonu do NAV w ciągu 2 miesięcy od złożenia podania w celu zweryfikowania statusu sprawy.
 • Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz rozpocząć współpracę – pobierz załączone dokumenty i zapoznaj się z ich treścią.

Zasiłek rodzinny - wsparcie dla rodziców pracujących w Norwegii

Zasiłek rodzinny to podstawowe wsparcie dla rodziców pracujących w Norwegii i mających dzieci. Po wprowadzeniu w Polsce świadczenia 500+ na każde dziecko nie wszyscy rodzice zamieszkujący w Norwegii będą mieć prawo do tego zasiłku w tym kraju – należy wówczas aplikować o zasiłek w Polsce. Jeżeli nie jesteś pewien, jak wygląda Twoja sytuacja i co powinieneś zrobić – zadzwoń.

Kto może otrzymać świadczenie?
Zasiłek rodzinny należy się rodzicom, którzy pracują w Norwegii lub otrzymują świadczenie równoznaczne z pracą (świadczenie dla bezrobotnych, zasiłek macierzyński, tacierzyńskie, rehabilitacyjne, chorobowe i inne). Zasiłek rodzinny w Norwegii jest przyznawany na dzieci poniżej 18 roku życia, przy czym rodzice dziecka nie muszą być po ślubie. Aby go uzyskać, należy złożyć podanie do NAV i czekać na odpowiedź. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to około 6 miesięcy. W tym czasie należy udać się do Urzędu Wojewódzkiego właściwego dla miejsca zamieszkania i uzupełnić formularz potrzebny polskim władzom. NAV musi zweryfikować, czy dane zawarte w formularzu są poprawne i będzie wysyłać zapytanie do odpowiedniego urzędu wojewódzkiego w Polsce.

Kiedy rodzicowi należy się zasiłek?
Jeżeli jeden z rodziców pracuje w Norwegii, a drugi wraz z dzieckiem przebywa na terenie Polski, oraz rodzic przebywający na terenie Polski pracuje lub pobiera świadczenie z równoznaczne z pracą w Polsce, to zasiłek rodzinny z Norwegii należy się jedynie jeżeli kwota zasiłku w Norwegii jest większa niż w Polsce. Jeżeli rodzic przebywający w Polsce jest nieaktywny w Polsce, to należy się zasiłek w Norwegii.

Ile wynosi kwota zasiłku?
Zasiłek jest wypłacany raz w miesiącu i na chwilę obecną wynosi 1054 NOK. Zasiłek rodzinny nie jest opodatkowany, a o jego wypłatę można się starać nawet za okres 3 lat wstecz.

W czym możemy Ci pomóc?
Zatrudnieni specjaliści w profesjonalny sposób wypełniają podanie o zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków, wraz z niezbędnymi załącznikami. Po jego złożeniu również pozostają do Twojej dyspozycji, odpowiadając na nurtujące pytania lub wyjaśniając decyzję otrzymaną z NAV.

Koszt usługi: 500 PLN

Cena obejmuje:

 • wypełnienie oraz złożenie wniosku w sposób tradycyjny (papierowy) lub elektroniczny,
 • sprawdzenie poprawności dokumentów przed złożeniem wniosku,
 • pomoc ekspercką w każdej sprawie dotyczącej złożonego wniosku od momentu jego złożenia, aż do otrzymania decyzji,
 • tłumaczenie dokumentów, jeżeli otrzymasz takie z NAV,
 • dodatkowe wykonanie telefonu do NAV w ciągu 2 miesięcy po złożeniu wniosku w celu sprawdzenia statusu sprawy.
 • Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz rozpocząć współpracę – pobierz załączone dokumenty i zapoznaj się z ich treścią.
Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem