HELFO: wnioski o przeniesienie ubezpieczenia z Norwegii do Polski

Osoba, która pracuje w Norwegii, ale chce leczyć się w Polsce, nie może tak po prostu iść do polskiego lekarza. Może się okazać, że za taką usługę medyczną będzie musiała zapłacić. Co w takim wypadku należy zrobić?

Obywatele polscy pracujący w Norwegii mogą leczyć się w Polsce na podstawie dokumentu S1. Dokument S1 jest wydawany przez HELFO. Aby go otrzymać, należy złożyć wniosek. Można to zrobić w formie elektronicznej lub papierowej. Na podstawie dokumentu S1 można iść do lekarza i korzystać z innych usług leczniczych na normalnych warunkach, tak jak każdy ubezpieczony w Polsce w NFZ. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na leczenie prywatne w Polsce, to dokument S1 tego nie pokryje. Na podstawie dokumentu S1 można też objąć ubezpieczeniem innych członków swojej rodziny, na przykład żonę lub dzieci – jeżeli nie mają oni ubezpieczenia w Polsce. Warto wystąpić o dokument S1, nawet jeżeli na dany moment go nie potrzebujemy. Nigdy nie wiadomo, kiedy zachorujemy, a wtedy może się on okazać niezbędny. Podanie o dokument S1 można też złożyć już po zachorowaniu, ale wtedy procedura przyznawania dokumentu S1 przez HELFO jest bardziej skomplikowana.

W czym możemy pomóc?

Na początek odpowiemy na wszystkie pytania, jakie będziesz miał w związku ze staraniami o dokument S1. Stworzymy prosty plan, w którym przedstawimy przebieg całej procedury. Wypełnimy podanie i sprawdzimy poprawność wszystkich załączników. Po złożeniu wniosku nadal jesteśmy do Twojej dyspozycji – tak długo, aż otrzymasz decyzję.

Aby rozpocząć pobierz tabelkę do wypełnienia oraz spis dokumentów.

Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem