Emerytura w Norwegii: złożenie podania i kontakt z NAV

Wielu Polaków nabyło prawo do norweskiej emerytury. W Norwegii prawo do emerytury należy się po 67 roku życia i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. W pewnych szczególnych wypadkach można starać się o to świadczenie przed 67 rokiem życia – po skończeniu 62 roku życia. Natomiast aby było to możliwe należy mieć zgromadzony wystarczająco duży kapitał emerytalny na swoim koncie emerytalnym w NAV.

W Norwegii mamy 3 filary emerytalne. Pierwszy filar to wypłata z NAV. Aby otrzymać emeryturę z NAV należy złożyć aplikacje. Można to zrobić na dwa sposoby: bezpośrednio do polskiego ZUS lub do NAV. Drugi filar to środki jakie pracodawca powinien wpłacać do specjalnych funduszy emerytalnych na osobne konta emerytalne dla swoich pracowników. Środki z drugiego filaru można uzyskać po 62 roku życia. Należy o to aplikować.

Często spotykamy się z sytuacjami kiedy to dana osoba nie wie czy pracodawca płaci na emeryturę, czy wpłaca środki na drugi filar emerytalny. Można to wszystko sprawdzić. Trzeci filar to dobrowolne oszczędzanie na swoją emeryturę.

W czym możemy pomóc?

  • Złożenie podania o norweską emeryturę do NAV – 500 PLN
  • Sprawdzenie środków wpłacanych na emeryturę do NAV – 100 PLN
  • Sprawdzenie środków zgromadzonych w drugim filarze emerytalnym – 100 PLN
  • Aplikowanie o wypłatę środków z drugiego filaru elektronicznie lub papierowo – 250 PLN
Emerytura w Norwegii: złożenie podania i kontakt z NAV
Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe
Dane

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00

NIP: 5842811121
KONTO BANKOWE NR:
11 1160 2202 0000 0005 1173 4776

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem